Új, kamattámogatott hitelkonstrukciót kapnak a magyar gazdák a Széchenyi Kártya Program keretében, a többlettámogatott folyószámlahitel segítségével évi 5%-os kamaton tudnak pénzhez jutni a mezőgazdasági vállalatok - derül ki a Gazdaságfejlesztési Minisztérium közleményéből.
A kivételesen aszályos tavalyi év veszteségeinek mérséklésére március 31-ig több mint 22 ezer termelő részesül összesen 50,6 milliárd forint mezőgazdasági kárenyhítő juttatásban – jelentette be szerda reggeli közleményében Nagy István. Az agrárminiszter tájékoztatása szerint a kormány ennek érdekében az agrárkár-enyhítési alap forrásait több mint négyszeresére emelte. A közleményből nem derül ki, de a kedd este megjelent Magyar Közlönyből kiderült, hogy a keretemelés úgy történt meg, hogy a 2023-as költségvetésben két tételből összesen 21,1 milliárd forintot csoportosított át a kormány a Nemzeti agrárkár-enyhítés alcím javára.
Döntés született az aszály által sújtott mezőgazdasági termelők számára nyújtott Agrár Széchenyi Kártya Folyószámlahitel emelt szintű, legfeljebb 14 százalékos kamattámogatásának 2023. március 31-ig történő meghosszabbításáról - közölte az Agrárminisztérium (AM) szerdán az MTI-vel.
Rendkívüli mezőgazdasági kamattámogatási programról döntött a kormány, amelynek részleteit vasárnap reggel jelentette be az agrártárca egy közleményben, illetve Nagy István agrárminiszter egy Facebook-videóban magyarázta el a részleteket.
2020 nehéz év a gazdaság minden szereplője számára, nem kivétel ez alól az agrárium sem. Ugyanakkor, Harnóczi György, az OTP Agrár főosztályvezetője szerint a COVID-19 gazdasági hatásai mellett több egyéb tényező, például a tavaszi aszály és a fagykárok, valamint a madárinfluenza és a sertéspestis elleni védekezés jelentett igazán nehézséget a mezőgazdaságban. A kihívások azonban a szakember véleménye szerint élénkítik az ágazatot, egyre többen érdeklődnek ismét a beruházási konstrukciók iránt.
Igényelhető hétfőtől a mezőgazdasági szektorban dolgozó vállalkozások részére a teljes kamat-, költség- és díjmentes új Agrár Széchenyi Kártya - közölte Krisán László, a KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója.
Az Agrár Széchenyi Kártya Konstrukció keretében a COVID-19 koronavírus járvány miatti gazdasági nehézségek kezelésére az agrárvállalkozások teljes támogatásban részesülhetnek - áll a KAVOSZ Zrt. közleményében.
A koronavírus-járvány okozta helyzet kezelése érdekében a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) javaslataival összhangban több jogszabály is megjelent, amelyek kedvezően érintik a mezőgazdaságot és az élelmiszeripart. Ezek értelmében újabb ágazatokra terjednek ki az adózási könnyítések, változtak a Vidékfejlesztési Programmal kapcsolatos, a foglalkoztatásra vonatkozó, valamint a testületi ülésekre alkalmazandó egyes szabályok, továbbá kedvezőbbé váltak az Agrár Széchenyi Kártya feltételei – közölte a NAK.
A Széchenyi Kártya Program keretében a 2002-es indulástól idén március végéig 408 ezer hiteligényt fogadtak be, a létrejött hitelügyletek száma már több mint 305 ezer, a szerződött hitelösszeg pedig elérte a 2450 milliárd forintot - tájékoztatta a KAVOSZ Zrt. pénteken az MTI-t.
Miután a hét elején a Széchenyi Forgóeszközhitel igényelhető felső határa 50 millió forintra duplázódott, szerdán megjelent egy földművelésügyi miniszteri rendelet, amely a bajban lévő tehén- és sertéstartók számára kínál átmeneti támogatást az akár 50 millió forintnyi felvehető Agrár Széchenyi Folyószámlahitelükhöz. A segítség csak azokhoz az új hitelkérelmekhez jár, amelyeket mától december 31-ig benyújtják, a segítség pedig 100%-os kamattámogatást, kezességi díjtámogatást, illetve költségtámogatást jelent.
A jégkárt szenvedett Agrár Széchenyi Kártyával rendelkező 900 agrárvállalkozás 6 milliárd forint teljesen ingyenes, 3 éves lejáratú hiteltámogatást kapott, a KAVOSZ-nál most már a fagykárra kidolgozott hasonló konstrukción dolgoznak - mondta Krisán László, a KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója az M1 aktuális csatorna kedden reggeli adásában.
A Széchenyi Kártya Program egy új termékkel bővül, ugyanis a múlt évben jégkárt szenvedett gazdák számára létrehoztak egy alterméket, az Agrár Széchenyi Kártya jégkár terméket - mondta el az M1 aktuális csatorna mai adásában Krisán László.
Javaslatcsomaggal állt elő a főpolgármester.
Többeket még keresnek a hatóságok.
Evakuálták az egyik terminált.
Élesen elítélte a miniszter az amerikaiak Gazprombankot ért szankcióját.
Több országban narancssárga hófigyelmeztetés lépett életbe.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?